UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
GENEL CERRAHİ ANABİLİM DALI
   
 

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 2003 senesinde kurulmuş olup aynı tarihten itibaren Genel Cerrahi Anabilim Dalı kurulacak olan kliniğin ön çalışmalarına başlanmıştır. 2005 senesinin Mayıs ayında Genel Cerrahi kliniğimiz tüm cerrahi branşlarla faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.
            Kliniğimizde üç profesör, iki doçent, bir yardımcı doçent ile birlikte iki Genel Cerrahi uzmanı bulunmakta olup dört asistan mevcuttur.
            Genel Cerrahi Anabilim Dalı ağırlıklı olarak fulltime çalışan öğretim üyelerinden oluşmuştur. Bu bakımdan 24 saat her türlü cerrahi hizmeti verebilecek mantaliteye sahip bulunmaktadır. Konvansiyonel tüm ameliyat teknikleri, damar cerrahisi, meme ve endokrin cerrahisi, hepatobilier cerrahi ve kolorektal cerrahi kliniğimizde uygulama alanı bulmaktadır. Bunlardan hepatobilier ve kolorektal cerrahilerle birlikte obezite ameliyatları kliniğimizde başarıyla endoskopik olarak uygulanmaktadır.
            Kliniğimiz polikliniği günde 9 saat randevulu ve randevusuz hasta kabulünü yapmaktadır. Polikliniğimizde bir profesör veya doçent ile birlikte, uzman veya asistan hasta muayenelerinde yardımcı olmaktadır.
            Genel Cerrahi kliniğinin aktif olarak kullanılan 26 yatağı mevcuttur. Hasta hizmetleri kusursuz bir şekilde yürütülmektedir.
            Hastanemiz 10 yataklı yoğun bakım ünitesi ile birlikte post operatif hasta uyandırma odalarında deneyimli hemşireler ve elemanlar çalışmaktadır.
           Genel Cerrahi kliniğine ait iki adet ameliyathane ve bir adet günübirlik ameliyathane mevcuttur. Bir ameliyathane için gerekli olan sterilizasyon şartları kusursuz yerine getirilmekte olup ayrıca ana ameliyathaneler geceleri kullanım dışı saatlerde ultraviyole ışınları ile sterilize edilmektedir. Her türlü ameliyatta kaliteli, yedekli, bol miktarda ekipman ameliyathanemizde ve depolarımızda mevcuttur.

 

BİLGİ KÖŞESİ
  • Bilgi Köşesi


 
  • Bilgi Köşesi