UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA HASTALIKLARI BİLİMDALI
   
 

Fakültemizin İç Hastalıkları Anabilim Dalına bağlı ilk Bilim Dallarından biridir. Kurucusu Prof.Dr. Gürbüz ERDOĞAN'dır.
            
            Bu bilim dalı hastanemiz 5. hatında İç Hastalıkları Kliniğindeki hasta yataklarını kullanmakta, İç Hastalıkları ABD araştırma görevlilerine bu mekanda uygulamalı eğitim verilmektedir. A blok giriş katında bulunan poliklinikte poliklinik hizmeti gerçekleşmekte olup çoğunluğu Tiroid hastası ve Diyabetik olan Endokrinoloji ve Metabolizma hastaları görülmekte ve izlenmektedir

Hastanemiz laboratuvarı hormonal analizlerin yapılmasını sağlamakta, Radyoloji ve Nükleer Tıp  Anabilim Dalları ise görüntüleme yöntemlerini karşılamaktadır.  Bilim Dalımıza 03.01.2008 tarihinde Dr. Sibel ERTEK yandal araştırma görevlisi olarak katılmış 03.02.2011  tarihinde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı olarak ayrılmıştır.  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları uzmanı Dr. Mustafa CESUR  02.11.2006- 29.02.2008 tarihleri arasında Bilim Dalımızda görev yapmıştır.

01.10.2011 tarihinde Prof.Dr. Ahmet ÇORAKÇI Bilim Dalımıza katılmış böylece kadromuzda halen 2 öğretim üyesi bulunmaktadır.
Prof.Dr. Gürbüz ERDOĞAN  (BD Başkanı)
Prof.Dr. Ahmet ÇORAKÇI

Yataklı ünitemiz vepolikliniğimiz ile geniş bir hasta popülasyonuna sahip olan Bilim Dalımız bilim dalımızın hasta özellikleri dolayısıyla ayaktan hasta takibine önem vermektedir. Hastanemiz Tıbbi Beslenme elemanlarından da yararlanmaktadır.

          

 

 

BİLGİ KÖŞESİ
  • Bilgi Köşesi


 
  • Bilgi Köşesi


 
 

   
Prof. Dr. Gürbüz ERDOĞAN Prof. Dr. Ahmet ÇORAKCI