UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI
   

Kuruluşu merhume Prof.Dr. Binnaz EGE tarafından 2006’da gerçekleştirilen Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Türkiye’de ve Ankara’da Türk tıbbına yön verme misyonunu kuruluş tarihinden beri sürdürmektedir.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı halihazırda Prof.Dr. S.Ümit SARICI başkanlığında 3 öğretim üyesi, 8 araştırma görevlisi ve 6 hemşire ile hizmet vermektedir.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda genel çocuk (pediatri) hastalarının yanı sıra Neonatoloji (Yenidoğan), Kardiyoloji, Hematoloji-Onkoloji ve Nefroloji alt disiplinleri hastalarının ayaktan (poliklinik) ve yatarak (klinik) tanı, takip ve tedavileri yapılmaktadır.
Poliklinik muayeneleri randevulu veya randevusuz olarak gerçekleştirilebilmekte ve tüm hastalar öğretim üyesi nezaretinde süre sınırlaması olmadan muayene edilmektedir.
Çocuk Acil Polikliniği’nde Acil Tıp Anabilim Dalı çatısı altında 24 saat esasına göre kesintisiz hizmet verilmekte, ihtiyacı olan hastalar gözlem veya tedavi amaçlı olarak aile refakatinde yatırılabilmektedir
.

 

BİLGİ KÖŞESİ
  • Bilgi Köşesi


 
  • Bilgi Köşesi